Intensiv sista arbetsvecka innan semester

Årets skönsaste vecka är kanske den innan semestern. Däremot är den ofta fylld av många uppgifter, Sådant man tycker sig måste hinna med så att det kan bli riktigt ledigt. Så har det alltså varit denna vecka. Församlingskontakt ska färdigställas och tryckas. I morgon är det vigsel och på kvällen församlingsmöte. På söndag predikan i Floby och sista mötet i Pingstkyrkan på kvällen. Men där har vi fint besök av missionärsparet Hanna och Jan-Erik Nyman. Det blir nog några saker kvar till nästa vecka trots att semestern börjar

One thought on “Intensiv sista arbetsvecka innan semester

  • sön 1 juli at 15:30
    Permalink

    Ha en riktigt skön semester och vila ut ordentligt. Var rikligen välsignad.

    Reply

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *